Znowu smród

co w gminie piszczy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » sobota 16 maja 2020, 12:51

Ależ dlaczego mnie to nie dziwi?Tysiące litrów nieznanej substancji w Skarbimnierzu-Osiedle. Na miejscu pracuje grupa ratownictwa chemicznego z Wrocławia

Chemikalia składowane w Skarbimierzu-Osiedle wyciekają z rozszczelnionych zbiorników. Były mieszane z ziemią i gromadzone na hałdzie gleby

200 m od Urzędu Gminy gdzie prężnie działa nasza straż gminna wspomagana ochroną środowiska.

Smaczku sprawie dodaje fakt, że od kilku lat sprawa składowiska na tym terenie zgłaszana jest wójtowi i szefowi gminnej ochrony środowiska. Rezultat - umorzenia bodajże 26 tysi dla przedsiębiorcy składującego.
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.

kaczmarek
Posty: 3
Rejestracja: środa 21 sie 2019, 19:12

Re: Znowu smród

Post autor: kaczmarek » sobota 16 maja 2020, 21:05

Czyli co ? Jednak idziemy w kierunku Toxic City ?

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Re: Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » sobota 16 maja 2020, 21:37

kaczmarek pisze:
sobota 16 maja 2020, 21:05
Czyli co ? Jednak idziemy w kierunku Toxic City ?
Oby nie, chociaż coraz miej nadziei.

TVP Opole - Kurier Opolski

2 500 000 litrów /słownie: dwa miliony pięćset tysięcy litrów/ około 2500 ton odpadów chemicznych według wójta zutylizuje osoba składująca lub właściciel terenu.
Jasne, bo złożył tutaj nielegalnie, aby legalnie je zutylizować.

PANIE WÓJCIE BEZ KOMENTARZA.
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.


proktolog
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2020, 20:59

Re: Znowu smród

Post autor: proktolog » czwartek 21 maja 2020, 11:10

Niezły pasztet się szykuje. Ciekawe po ile ?

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Re: Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » czwartek 28 maja 2020, 20:54

W środę o 13.30 /03.06/ będziem mieli sesję na wniosek naszego klubu.
Temat jeden - odpady. Ma być starostwo z wydziałem ochrony środowiska i opolski wojewódzki inspektor ochrony środowiska.
Mamy nadzieję, że wreszcie dowiemy się na czym siedzimy, tzn. potwierdzimy na czym siedzimy.
Sesja będzie na żywca w internecie, chyba że coś się popsuje.

Prasówka poniżej.

Zdjęcia satelitarne pokazują jak zmieniało się składowisko odpadów w Skarbimierzu-Osiedle


Wójt Pulit szybszy od prokuratury? Wskazuje kto odpowiada za nielegalne składowisko odpadów
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Re: Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » sobota 06 cze 2020, 23:38

Zwołaliśmy sesję /nasz klub/, co by informacji jakichś uzyskać garść chociażby.
No i stanowisko Rady w sprawie wypracować.
Na sesje zaprosiliśmy władze i specjalistę z powiatu - nie przyszli, bo zarobieni.
Miał być też dyr z WIOŚ w Opolu -
"Jednocześnie, dziękując za zaproszenie na posiedzenie sesji Rady Gminy, informuję, że z powodu licznych obowiązków nie będzie możliwe przedstawienie przedmiotowej informacji osobiście lub przez przedstawiciela Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu
- bez podpisu jakiegokolwiek.
Jak te sierotki ostalim sie.
Ale dyr /chyba/z wiośu przysłał pismo i informacjami jak to bardzo są zaangażowali.

Co ciekawsze fragmenty -
W dniu 15.05.2020 r. o godzinie 9:40 do Wojewódzkiego Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu wpłynęła telefonicznie informacja dotycząca podejrzenia składowania i zakopywania odpadów na działce zlokalizowanej w m. Skarbimierz Osiedle gm. Skarbimierz, powiat brzeski. Niezwłocznie po przyjęciu zgłoszenia inspektorzy WIOŚ w Opolu udali się na wskazany teren.
Na miejscu stwierdzono, ze na terenie działki o nr ewid. 182. obręb Skarbimierz-Osiedle. ogrodzonej płotem o wysokości ok. 2 m, znajduje się hala namiotowa, w której zgromadzone były m.in. odpady tekstyliów oraz tworzyw sztucznych, natomiast na całej działce zmagazynowane zostały w znacznej ilości ok. 2500 szt. pojemniki typu mauser o poj. 1000l oraz 200l zawierające substancje niebezpieczne nieustalonego pochodzenia. Pojemniki były składowane na paletach, częściowo owiniętych czarną folią, poukładane w kilku rzędach w dwóch warstwach. W pojemnikach znajdowały się substancje state oraz płynne. Zidentyfikowano m.in. odpady opakowań po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, przeterminowane leki, szlamy poprzemysłowe oraz przepracowany olej.
Na terenie wyczuwalny był silny zapach rozpuszczalników organicznych. Odpady były magazynowane na utwardzony, nieszczelnym terenie, nieprawidłowo zabezpieczonym przed ewentualnymi wyciekami oraz przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych takich jak deszcz, które mogą spowodować wypłukiwanie niebezpiecznych substancji do gruntu. Część pojemników z odpadami była nieszczelna, stwierdzono, że doszło do wycieku znajdującej się w nich substancji. Niektóre z pojemników znajdowały się na terenie, gdzie gromadziły się wody opadowe, w związku z czym doszło do wymywania ich zawartości. Na zgromadzonych pryzmach ziemi znajdowały się widoczne ślady osadów z odpadów.
dalej
W tym samym dniu inspektor WIOS u Opolu złożył ustne zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa określonego w art 183 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny ...
dalej
Ze względu na stwierdzone nieszczelności pojemników, w których zostały zgromadzone odpady, w dniu 18.05.2020 r. zostały pobrane próby gleby przez Centralne Laboratorium Badawcze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Oddział w Opolu. Wyniki badan fizyko-chemicznych nie są jeszcze znane. W tym samym dniu wykonano również pomiary jakości powietrza za pomocą mobilnego spektrometru Rapidplus. Wyniki pomiarów wskazały imisję substancji chemicznych: eter metylowy glikolu di (propylenowego). izopropanol, kwas akrylowy.
Szkoda, że nie nikomu nie chciało się przyjechać, bo bezmiar pytań było.

Później swoją wersje przedstawił wójt.

Oczywiście winien powiat, ale powiatu obciążać nie będzie, bo się wódz powiatu zmienił i nie mają pieniędzy, bo stary wódz był fe i powiat zadłużył - to było w skrócie /bełkot był okrutny i lepiej czasu nie tracić na bzdury te/.

Oczywiście wójt panuje nad wszystkim, oczywiście GROSZA NIE WYDAMY / chociaż już zadeklarował finansowanie ochrony przez policję terenu tego, ale pss! - nikt tego nie pokojarzy, bo naród ciemny/.

Wójt sobie wyliczył, że jest do utylizacji 1000 ton odpadów i firmę znalazł, co mu to zrobi za 9400 PLN/t / dla tych szybkich - to około 9,4 bańki/.

Skąd pieniądze?
My oczywiście GROSZA NIE WYDAMY - z nieba spadną, bo jakżeby inaczej? /przy okazji, jest okazja łaski trochę zaczerpnąć, rusza budowa przy kościele w stolicy naszej, a jak wiadomo - hojnym będzie dane, amen/.

Jednym słowem - CYRK NA KÓŁKACH.
Wójt nie potrafił powiedzieć, gdzie nasze służby ochrony środowiska były, nasz SkarbimierzSeals, /potocznie zwane strażą gminną/ czy hojnie dopłacana policja nasza.
Ponad 100 tirów wwieźli i służby nic?
Wójt nie potrafił powiedzieć dlaczego właścicielowi działek tych zobowiązania wobec gminy umarza /w tym roku też zresztą/, gdy ten na działkach swoich /tych/ skład zrobił niezgodnie z prawem miejscowym i gmina "ściga" go za to od 2017r.

W sumie wójt nie odpowiedział sensownie na żadne zasadnicze pytanie w kwestii, nie za bardzo kumaty w tym temacie, albo kumatym być mu się nie kali.

Ostatnio dostaliśmy pismo z straży ogniowej z informacjami dotyczącymi prowadzonych działań ratowniczych w dniach 15.05.2020r. i 18.05.2020r.

oto suche fakty -
1. Wielkość zdarzenia:
Nielegalne składowisko odpadów przemysłowych na powierzchni 3500 m2.
2. Identyfikacja zagrożenia:.
Ilość i rodzaj zgromadzonych substancji na terenie składowiska:

- 1927 szt. opakowań DPPL 1000L, w których znajdowały się pozostałości po rozpuszczalnikach, farbach oraz innych niezidentyfikowanych substancjach.

- 530 szt. opakowań DPPL 1000L bez oznaczeń wypełnionych zużytym olejem silnikowym,

- 1 szt. opakowań DPPL 1000L- wypełniona pustymi pojemnikami po środku grzybobójczym o pojemności 200ml - brak oznaczeń,

- 10 szt. opakowań DPPL 1000L- wypełnionych zmieszanymi odpadami (puszki po farbach i rozpuszczalnikach, szmaty, drewno, ziemia, itp)

- 1 szt. opakowania DPPL 1000L wypełniona popiołem,

- 1 szt. opakowania DPPL 1000L wypełniona zużytymi filtrami olejowymi,

- 25 palet z substancją o nazwie A 132C pakowaną w szczelne worki o wadze około 2 kg jeden,

- pryzma ziemi o wymiarach 15m x 10m i wysokości 2m wymieszana z różnymi substancjami,

- rozlewisko wodne o wymiarach 10m x 5m i głębokości około 15cm,

W wyniku analizy pobranych próbek substancji chemicznych przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Kędzierzyn-Koźle w dniu 18.05.2020 r. stwierdzono obecność między innymi:
- żywicy melaminowo- formaldehydowej,
- hydrofilowego poliizocyjanianu,
- kaszy kuskus,
- 1,5-pentanodiolu,
- kwasu siarkowego,
- wodorotleneku rubidu,
- werniksu retuszerskiego

Podsumowując:
wójt mówi o 1000t po 9400 czyli 9,4 bańki - z prostych wyliczeń wynika, że może tego być grubo ponad 2000 t, a po 9400 za tonę utylizacji może wyjść nawet ponad ło, ło, ło baniek.

wójt twierdzi, że powiat winny - raczej nie, a jeśli tak, to i tak "ma program naprawczy" - więc grosza nie ma, więc kicha.

wójt twierdzi, ŻE GROSZA NIE WYDAMY - już zadeklarował pokrycie kosztów strzeżenia składowiska przez naszą policję kochaną /w gminie, prawie ościennej, przez 6 miesięcy pilnowali/, a przed nami jeszcze i długa i kosztowna i pewnie samotna droga, bo przyjaciół wójt już dawno odstraszył.

wójt twierdził, że mamy bardzo sprawnego środowiskowego i straż gminną na medal /czytaj interpelacje/i jeszcze dajemy kupę kasy na dodatkowe partole policji - efekt - ktoś wwozi ponad 100 tirów śmiecia w centrum prawie miasta, składuje ponad 2500 ton odpadów, miesza niebezpieczne odpady z ziemia w ilościach nieznanych, a służby nasze/i ekstra opłacane/ z ręką w nocniku przyłapane.

wójt umarza zobowiązania wobec gminy właścicielowi działek na których doszło do naruszenia, pomimo tego, że od 3 lat właściciel działek tych składuje niezgodnie z prawem miejscowym, a nasze służby środowiskowe potrafią, co najwyżej, pogratulować mu.

Kto chce więcej, np. jak to nasi reprezentanci inteligencją błyszczą, na ten przykład, do obejrzenia nagrania z sesji zapraszam na yt.

a my oczywiści GROSZA NIE WYDAMY - ciocia Krysia zapłaci
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.

Awatar użytkownika
kasjerka
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2020, 21:43

Re: Znowu smród

Post autor: kasjerka » niedziela 07 cze 2020, 18:20

Oj, chyba wydamy, wydamy i to grube miliony. Wystarczy trochę poszperać, aby znaleźć informacje jaka jest procedura i koszty. 2400 ton w środku miasta i żadna służba nic nie zauważyła ? Moje gratulacje dla służb, począwszy od służb gminnych po policyjne. Naprawdę trzeba mieć wybitne zdolności by to przegapić. A co na to pan Wójt ? Rozliczenie pracowników będzie ? Czy poczekamy aż nas wytrują lub wyduszą ? Przecież to ewidentna niekompetencja i niedopełnienie obowiązków.

proktolog
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2020, 20:59

Re: Znowu smród

Post autor: proktolog » sobota 13 cze 2020, 11:03

Zapłacimy to pewne, kwestia to ile i z czego. A może coś dorzucą ci co "na bieżąco zajmują się sprawą nielegalnego składowania odpadów" ?

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Re: Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » niedziela 05 lip 2020, 10:34

No i nadeszła pora, pora sięgania do portfela

Prokuratura skończyła pobierać próbki chemikaliów i zwróci się do władz Skarbimierza o usunięcie odpadów

Teraz okaże się na ile wiarygodny jest nasz wójt - przypominam, że my /gmina/ nie mamy ponieść żadnych kosztów.

PS.
jeżeli straż podaje że znalazła między innymi 2427 pojemników o pojemności 1000 litrów /mas o menos 1 tona/sztuka/, a wójt się chwalił, że znalazł super ofertę utylizacji odpadów /coś ponad 9 tysi/t/, to jakby nie patrzeć ponad 21 milionów wychodzi, a nie 10 jak redaktor podaje /a jeszcze reszta zostaje do utylizacji/.
Ale ja z matematyki słaby jestem i mam nieaktualizowany kalkulator, więc mogę się mylić i chciałbym bardzo.
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.

Awatar użytkownika
kasjerka
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 kwie 2020, 21:43

Re: Znowu smród

Post autor: kasjerka » niedziela 02 sie 2020, 08:54

Policja nie pilnuje już składowiska, teraz stoi camping prywatnej firmy ochraniarskiej.
Kiedyś pilnowało dwóch policjantów, teraz pilnuje jeden ( pewnie z orzeczoną grupą ) "ochraniarz".
Normalnie, nie podchodź.

Awatar użytkownika
ojciecdyrektor
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 09 cze 2019, 11:35

Re: Znowu smród

Post autor: ojciecdyrektor » wtorek 11 sie 2020, 19:12

3 sierpnia objawił się w gminie pan. Przyniósł nam światło, światło na sprawę. Raz to był właściciel porzuconych odpadów, a raz człowiek, który je złożył. Ponoć coś wyjaśnił, coś zadeklarował i coś podpisał. Na koniec poinformował o kontakcie z koronawirusem i odpłyną limuzyną czarną.
To tyle oficjalnie.
Nieoficjalnie, ponoć przedstawiciel poszukiwanej przez organa firmy. Ponoć miały być jakieś kwity zezwalające na składowanie, ponoć ma je zabrać - odpady te.
Nasza gmina przyciąga różnych magików, takich co to z odpadów niebezpiecznych kostkę betonową robią, czy z plastyku humus. Więc to również nie powinno dziwić. Dziwić może jedynie to, że nikogo już nie dziwi, że później jesteśmy bardzo zdziwieni.
PS. organów szukających nie było, pewnie jeszcze szukają. Wójt ogarną wszystko sam, co nie dziwi.
UWAGA - przecinki spowalniają myślenie. Piszę tak, aby mnie WSZYSCY zrozumieli.

ODPOWIEDZ